| Upload Date | January 16 2026 05:15 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Swift XXXX |
| Motherboard | LNL Icefish_LNV |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 226V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4496 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.62 GB |
| Single-Core Score | 2585 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2266
325.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2212
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2779
56.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2513
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2615
35.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2539
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2904
232.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2530
78.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2470
73.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3001
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3038
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2279
175.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2779
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2784
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2235
2.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2870
90.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10143 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6514
935.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10001
60.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12221
250.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12150
280.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12425
168.6 images/sec |
|
|
Clang
|
12374
60.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3565
285.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13485
417.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8627
258.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11504
47.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14292
444.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7540
579.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11224
329.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10851
107.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13580
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13039
412.8 Kpixels/sec |