| Upload Date | January 16 2026 04:11 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo iPA2575 |
| Model ID | vivo iPA2575 |
| Motherboard | tb8799p1_64_sp |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.37 GB |
| Single-Core Score | 2695 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2241
321.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2205
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3100
63.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3060
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2501
33.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3319
16.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2426
194.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2509
77.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3118
93.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2543
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2977
92.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2460
189.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2938
86.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3313
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2088
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2787
88.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8220 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6735
967.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9438
56.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11377
232.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11724
270.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8950
121.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12564
61.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2743
219.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10620
329.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6241
186.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6738
27.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9545
297.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6336
487.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8316
244.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7837
77.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9192
8.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10212
323.3 Kpixels/sec |