| Upload Date | January 16 2026 02:16 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3880 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3428
492.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3398
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3893
79.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3600
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3574
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4486
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3587
287.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3289
101.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5917
177.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3768
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3915
121.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4744
364.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4075
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4528
44.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3276
3.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3554
112.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10007 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8771
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11809
71.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10991
225.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9393
216.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10715
145.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13720
67.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4195
335.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10198
316.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11176
334.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10025
41.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11689
363.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10919
839.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11164
327.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10484
104.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10553
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9685
306.7 Kpixels/sec |