| Upload Date | January 16 2026 01:39 AM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 2070 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1789
257.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1760
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2495
51.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2414
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1977
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2571
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1963
157.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2035
63.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2168
64.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1941
8.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2352
73.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1784
137.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2168
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1970
19.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1630
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2204
69.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6694 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4849
696.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6432
38.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9707
198.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9705
223.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8137
110.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7884
38.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2125
170.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9446
292.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5213
156.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6180
25.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8565
266.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5259
404.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7536
221.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5859
58.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8251
7.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9340
295.7 Kpixels/sec |