| User | CJay |
| Upload Date | January 16 2026 01:01 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B75M-D3H |
| Power Plan | ChrisTitus - Ultimate Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 717 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1118
160.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1472
8.87 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1240
25.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1279
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
284
3.85 images/sec |
|
|
Clang
|
1159
5.71 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1086
87.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1136
35.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
68
2.04 images/sec |
|
|
Background Blur
|
616
2.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
957
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1033
79.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
691
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
439
4.35 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
856
828.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
360
11.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2485 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2493
358.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5836
35.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3764
77.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5270
121.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1147
15.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4699
23.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1365
109.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4949
153.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
270
8.07 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2069
8.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3653
113.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3656
281.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2953
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1340
13.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4691
4.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1622
51.4 Kpixels/sec |