| User | link4fun |
| Upload Date | January 16 2026 12:26 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,1 |
| Motherboard | Mac16,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3907 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3364
483.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3319
20.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3805
77.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3645
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3666
49.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4447
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3623
290.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3426
106.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5911
176.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3986
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4180
130.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4617
355.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4506
132.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4280
42.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3099
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3673
116.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15606 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11050
1.55 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15174
91.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16885
345.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16389
378.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19535
265.1 images/sec |
|
|
Clang
|
23729
116.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4689
375.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19290
597.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
16194
484.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17226
71.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20483
637.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15607
1.20 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19303
566.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14482
143.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18772
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17401
551.0 Kpixels/sec |