| User | Apad121 |
| Upload Date | January 15 2026 11:15 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,8 |
| Motherboard | Mac16,8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3891 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3367
483.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3298
19.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3927
80.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3616
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3640
49.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4468
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3576
286.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3376
104.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5905
176.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3943
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4189
130.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4469
343.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4506
132.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4241
42.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3085
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3654
115.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20628 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15289
2.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19191
115.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24679
505.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21277
490.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26223
355.9 images/sec |
|
|
Clang
|
32134
158.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4803
384.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26771
829.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
22361
669.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20352
84.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26734
831.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19749
1.52 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27840
816.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20197
200.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25694
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24149
764.6 Kpixels/sec |