| User | sansxx |
| Upload Date | January 15 2026 10:58 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock Z390 Phantom Gaming 4-IB |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4697 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1729 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1656
237.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1985
12.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1940
39.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1860
42.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1394
18.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1845
9.09 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1690
135.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1817
56.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
770
23.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2349
9.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2432
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1719
132.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1748
51.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2298
22.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1459
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2034
64.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7328 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4022
577.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10108
60.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8568
175.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9565
220.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7512
101.9 images/sec |
|
|
Clang
|
11398
56.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2095
167.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11568
358.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3050
91.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9384
38.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11726
364.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8008
615.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8136
238.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7003
69.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11185
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9363
296.5 Kpixels/sec |