| Upload Date | January 15 2026 05:13 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPad Pro (12.9-inch, 6th generation) |
| Model ID | iPad14,5 |
| Motherboard | J620AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.34 GB |
| Single-Core Score | 2697 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2592
372.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2697
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2666
54.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2898
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2380
32.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3340
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2456
196.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2459
76.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2306
69.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2346
9.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3131
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3257
250.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3015
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3552
35.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2094
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2719
86.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10301 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8339
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11359
68.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11777
241.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12134
279.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11623
157.7 images/sec |
|
|
Clang
|
16508
81.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3234
259.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12572
389.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8190
245.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10112
41.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13179
410.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10901
838.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11714
343.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10645
105.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11273
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10918
345.7 Kpixels/sec |