| Upload Date | January 15 2026 04:53 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ZBook Fury 15 G7 Mobile Workstation |
| Motherboard | HP 8783 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1600 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1599
229.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1891
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1673
34.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1784
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1369
18.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1834
9.03 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1676
134.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1517
47.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
735
22.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2201
9.11 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2137
66.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1517
116.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1590
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1782
17.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1418
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1889
59.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4830 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2153
309.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6846
41.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3895
79.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6513
150.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5049
68.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9860
48.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2025
162.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9198
285.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1842
55.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6405
26.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5702
177.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6664
512.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5153
151.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3132
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9192
8.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5456
172.7 Kpixels/sec |