| User | Madyan |
| Upload Date | January 15 2026 03:44 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPad17,2 |
| Model ID | iPad17,2 |
| Motherboard | J818AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.43 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.25 GB |
| Single-Core Score | 4184 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3606
517.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3650
22.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4267
87.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3807
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3722
50.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4742
23.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3821
306.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3573
110.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6143
183.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4227
17.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4155
129.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5320
409.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4686
137.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4969
49.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3562
3.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3955
125.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15816 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12705
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17313
104.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18579
380.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16569
382.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18301
248.4 images/sec |
|
|
Clang
|
23759
117.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4963
397.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18634
577.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14966
447.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14788
61.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19244
598.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16183
1.24 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18696
548.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16667
165.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18972
18.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16646
527.1 Kpixels/sec |