| Upload Date | January 15 2026 03:18 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo X200 Pro |
| Model ID | vivo V2405A |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.08 GB |
| Single-Core Score | 2491 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2126
305.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2183
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3184
65.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2751
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2613
35.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3339
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2465
197.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2563
79.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3325
99.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2644
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2156
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2504
192.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2770
81.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
939
9.31 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2052
1.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2836
89.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8228 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6168
885.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8660
52.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10575
216.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11915
274.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9320
126.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12539
61.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2485
199.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11147
345.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6673
199.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7252
30.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10729
333.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5904
453.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8794
258.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8264
82.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9379
9.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10465
331.3 Kpixels/sec |