| User | fishLEE |
| Upload Date | January 15 2026 02:23 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Maxsun Default string |
| Motherboard | Maxsun MS-iCraft Z790ITX WIFI |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5300 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 7600 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3193 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3123
448.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3105
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3136
64.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3033
69.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3011
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3048
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3094
247.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3046
94.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3117
93.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4081
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3855
120.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3032
233.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2989
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3908
38.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2935
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3309
104.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19382 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12552
1.76 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22609
136.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23459
480.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24282
560.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23629
320.7 images/sec |
|
|
Clang
|
31747
156.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3912
313.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28747
890.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12153
363.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18981
78.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29734
925.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20860
1.60 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19130
561.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
18331
181.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34491
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24483
775.2 Kpixels/sec |