| Upload Date | January 15 2026 02:20 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | HONOR MBH-N49 |
| Model ID | HONOR MBH-N49 |
| Motherboard | MBH |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8750 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 2283 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1935
277.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1848
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2559
52.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2387
55.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2237
30.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2626
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1972
158.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2147
66.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2602
77.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2180
9.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2241
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2486
191.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2738
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2662
26.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2013
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2327
73.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8128 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5363
770.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8291
50.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10048
205.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9542
220.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9987
135.5 images/sec |
|
|
Clang
|
14470
71.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2371
189.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10259
317.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7419
222.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7351
30.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9323
290.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8246
634.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8834
259.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8034
79.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9859
9.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9566
302.9 Kpixels/sec |