| Upload Date | January 15 2026 01:42 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20XW005KMH |
| Motherboard | LENOVO 20XW005KMH |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4676 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.73 GB |
| Transfer Rate | 4254 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1582 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1459
209.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1499
9.03 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1714
35.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1529
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1698
23.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1715
8.44 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1601
128.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1272
39.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1608
48.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2158
8.93 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1761
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1338
102.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1537
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1805
17.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1159
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1820
57.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5840 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5064
727.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6856
41.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6196
126.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6971
160.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7395
100.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7405
36.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2018
161.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6853
212.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4577
137.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6205
25.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8318
258.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4810
369.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6003
176.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5819
57.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6464
6.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7576
239.9 Kpixels/sec |