| Upload Date | January 15 2026 12:51 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25098PN5AC |
| Model ID | Xiaomi 25098PN5AC |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.65 GB |
| Single-Core Score | 3427 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2715
389.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2809
16.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3717
76.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3562
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3426
46.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4085
20.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2758
220.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3003
93.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5523
165.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3089
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3612
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3601
276.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3715
109.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3820
37.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2909
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3385
107.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10284 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6885
988.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10889
65.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11931
244.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11474
264.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12093
164.1 images/sec |
|
|
Clang
|
14469
71.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3312
265.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12409
384.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10994
329.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9297
38.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14444
449.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10735
825.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10705
314.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9754
96.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13901
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11322
358.5 Kpixels/sec |