| Upload Date | January 15 2026 12:40 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D5101c) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2606 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2486
357.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2544
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2601
53.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2573
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2324
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3273
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2396
191.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2439
75.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2282
68.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2376
9.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3074
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3178
244.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3023
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2917
28.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2089
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2756
87.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9422 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7708
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10398
62.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10461
214.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9361
215.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11109
150.8 images/sec |
|
|
Clang
|
15686
77.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3302
264.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12229
378.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7567
226.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9843
40.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13187
410.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10473
805.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11558
339.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5439
54.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11279
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11117
352.0 Kpixels/sec |