| Upload Date | January 15 2026 12:27 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo iQOO 13 |
| Model ID | vivo V2408A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2959 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2434
349.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2431
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3314
67.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3035
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2975
40.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3813
18.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2504
200.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2839
88.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3212
96.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2583
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3010
93.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3145
241.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3507
102.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3541
35.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2710
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2861
90.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9110 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6069
871.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9754
58.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10841
221.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10556
243.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10925
148.3 images/sec |
|
|
Clang
|
14372
70.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2949
236.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11708
362.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7778
232.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7576
31.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11687
363.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9147
703.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10017
293.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8821
87.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12306
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10764
340.8 Kpixels/sec |