| User | marcelo10igner |
| Upload Date | January 15 2026 10:53 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | PICHAU |
| Motherboard | Danuri B550M-PX |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4637 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2146 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2222
319.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1940
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2171
44.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2073
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1974
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2151
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2140
171.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2208
68.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1156
34.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2951
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2945
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2419
186.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2507
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2549
25.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1967
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2399
76.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8880 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6343
910.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11021
66.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8330
170.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10537
243.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10768
146.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13977
68.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2762
221.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14879
461.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4207
125.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10078
41.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11099
345.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11563
889.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9287
272.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6131
60.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16804
16.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10640
336.9 Kpixels/sec |