| Upload Date | January 15 2026 10:24 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.3.1 (Build 24D70) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2677 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2537
364.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2555
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2600
53.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2619
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2385
32.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3341
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2534
202.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2503
77.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2313
69.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2428
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3197
99.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3256
250.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3108
91.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3253
32.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2165
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2808
88.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10191 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7797
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11091
66.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11417
233.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12038
277.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11513
156.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16554
81.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3277
262.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12299
381.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8110
242.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10241
42.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13121
408.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10680
821.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11799
346.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10057
99.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11573
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11438
362.1 Kpixels/sec |