| User | RosaRamsaa |
| Upload Date | January 15 2026 09:38 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B860I AORUS PRO ICE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B860I AORUS PRO ICE |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3227 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2925
420.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2785
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3443
70.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3098
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3287
44.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3182
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3625
290.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3145
97.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3149
94.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3713
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3624
112.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3075
236.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3379
99.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3308
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2765
2.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3554
112.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21461 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11673
1.64 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23158
139.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23837
488.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25200
581.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30302
411.2 images/sec |
|
|
Clang
|
40790
200.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4478
358.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37892
1.15 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13758
411.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21256
88.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28169
876.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24834
1.91 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20688
607.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16809
166.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44906
43.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25675
812.9 Kpixels/sec |