| Upload Date | January 15 2026 08:33 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo X200 Pro |
| Model ID | vivo V2413 |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.99 GB |
| Single-Core Score | 2463 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1843
264.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2036
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3146
64.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2513
57.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2587
35.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3282
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2442
195.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2534
78.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3260
97.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2589
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2794
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2489
191.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2614
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1085
10.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2040
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2860
90.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6710 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6395
918.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8489
51.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6580
134.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5168
119.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9053
122.9 images/sec |
|
|
Clang
|
12174
60.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2826
226.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10938
338.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4320
129.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7123
29.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10817
336.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5875
451.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7536
221.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1897
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9309
9.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10389
329.0 Kpixels/sec |