| Upload Date | January 15 2026 08:25 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy A56 |
| Model ID | samsung SM-A566B |
| Motherboard | s5e8855 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.25 GB |
| Single-Core Score | 1357 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1200
172.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1242
7.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1725
35.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1656
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1396
18.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1650
8.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1341
107.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1400
43.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1332
39.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1198
4.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1604
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
903
69.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1386
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1132
11.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1140
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1427
45.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3794 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2180
313.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3798
22.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4377
89.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5831
134.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4701
63.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5271
26.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1553
124.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5745
178.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2425
72.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3769
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5587
173.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2588
199.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4096
120.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3202
31.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5307
5.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5044
159.7 Kpixels/sec |