| User | yslalan |
| Upload Date | January 15 2026 06:58 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Dell Pro Max 16 Plus MB16250 |
| Motherboard | Dell Inc. 0K8XPY |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 9 285HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 2820 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2626
377.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2499
15.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2989
61.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2660
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2823
38.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2810
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3039
243.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2752
85.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2721
81.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3202
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3141
97.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2767
212.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2932
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2922
29.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2491
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3095
98.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17661 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8378
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22910
138.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16087
329.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20494
472.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23682
321.4 images/sec |
|
|
Clang
|
41004
202.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3752
300.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36408
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10324
308.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17897
74.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20468
636.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22142
1.70 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16999
498.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11370
112.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46243
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19104
604.9 Kpixels/sec |