| Upload Date | January 15 2026 06:42 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2471 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2432
349.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2359
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2326
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2437
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2162
29.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3121
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2328
186.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2332
72.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2165
64.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2192
9.07 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2908
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3081
236.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2720
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3127
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1980
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2561
81.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6199 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4981
715.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7624
45.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6400
131.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6812
157.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6868
93.2 images/sec |
|
|
Clang
|
9088
44.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2777
222.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7077
219.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5004
149.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5729
23.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8487
264.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6632
509.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6423
188.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5830
57.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6745
6.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6517
206.4 Kpixels/sec |