| Upload Date | January 15 2026 05:22 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo X300 Pro |
| Model ID | vivo V2502A |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.00 GB |
| Single-Core Score | 2449 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1399
200.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2906
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3647
74.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1736
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3106
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3755
18.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2783
222.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2916
90.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4201
125.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3346
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1736
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2782
213.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1734
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
516
5.12 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2237
2.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2994
94.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6373 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4329
621.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10894
65.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6708
137.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3148
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8064
109.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13742
67.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3018
241.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12477
386.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3810
114.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8410
34.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12835
399.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7773
597.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3269
95.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1335
13.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10626
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12500
395.8 Kpixels/sec |