| User | dustink92 |
| Upload Date | January 15 2026 04:44 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-X730 |
| Model ID | samsung SM-X730 |
| Motherboard | gts11wifi |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.25 GB |
| Single-Core Score | 2681 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2061
296.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1995
12.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3110
63.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2755
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2661
36.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3286
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2501
200.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2601
80.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3327
99.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2643
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3092
96.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2281
175.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3091
90.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3026
30.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2141
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2942
93.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8470 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5646
810.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8676
52.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11514
235.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10918
251.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9485
128.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13177
64.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2873
230.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11455
355.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7186
215.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8605
35.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11174
347.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5535
425.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8736
256.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8083
80.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10127
9.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11124
352.2 Kpixels/sec |