| Upload Date | January 15 2026 04:36 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo iQOO 15 |
| Model ID | vivo V2505A |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.87 GB |
| Single-Core Score | 3467 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3044
437.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2979
18.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3649
74.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3675
84.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3443
46.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4237
20.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2404
192.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3240
100.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3969
118.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3130
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3889
121.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3860
296.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4064
119.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4094
40.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3058
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3754
118.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10932 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7764
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12052
72.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12686
259.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13047
300.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13406
181.9 images/sec |
|
|
Clang
|
16251
80.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2861
229.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14032
434.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9773
292.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9798
40.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14580
453.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11841
910.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11672
342.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10048
99.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15069
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13251
419.6 Kpixels/sec |