| Upload Date | January 13 2026 09:35 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,4 |
| Motherboard | J718AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.14 GB |
| Single-Core Score | 3817 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3363
483.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3454
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3728
76.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3581
82.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3560
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4344
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3403
272.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3259
101.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5772
172.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3832
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3916
121.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4500
346.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4195
123.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4670
46.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2958
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3554
112.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15216 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11461
1.61 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15470
93.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17324
354.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16596
382.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18667
253.3 images/sec |
|
|
Clang
|
23810
117.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4490
359.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19150
593.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14365
429.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14938
61.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19664
611.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14590
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18066
530.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15083
149.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19029
18.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16187
512.5 Kpixels/sec |