| User | raschmidt87 |
| Upload Date | January 13 2026 09:30 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Khadas Mind |
| Motherboard | Khadas Mind-K1014-PCB |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1340P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.75 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1974 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1721
247.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1842
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2089
42.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1747
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1937
26.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2268
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1881
150.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1956
60.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1474
44.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2272
9.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2344
72.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1683
129.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2157
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2606
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2117
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2256
71.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8405 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6212
892.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9914
59.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10572
216.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11481
264.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9343
126.8 images/sec |
|
|
Clang
|
11438
56.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2813
225.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10925
338.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5317
159.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8021
33.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12128
377.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7958
611.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8388
246.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8426
83.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12186
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8787
278.2 Kpixels/sec |