| Upload Date | January 13 2026 09:14 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 3284 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3005
431.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2968
17.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3323
68.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3096
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3030
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3952
19.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3013
241.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2840
88.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4692
140.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3136
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3280
102.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3623
278.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3512
103.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3822
37.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2774
2.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3002
95.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8344 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6855
984.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8878
53.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9260
189.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8202
189.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9508
129.0 images/sec |
|
|
Clang
|
11527
56.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3673
294.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8760
271.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8946
267.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8304
34.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9764
303.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7864
604.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9540
279.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9121
90.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9161
8.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8492
268.9 Kpixels/sec |