| Upload Date | January 13 2026 09:08 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Air 11-inch (M2) |
| Model ID | iPad14,8 |
| Motherboard | J507AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 2674 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2605
374.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2672
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2679
54.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2648
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2355
32.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3361
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2439
195.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2450
75.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2308
69.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2359
9.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3111
96.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3243
249.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3000
88.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3512
34.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2087
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2719
86.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8379
1.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11357
68.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11743
240.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11625
268.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11775
159.8 images/sec |
|
|
Clang
|
16506
81.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3245
259.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12569
389.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8110
242.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10091
41.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13125
408.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10889
837.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11530
338.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10036
99.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11566
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11198
354.6 Kpixels/sec |