| Upload Date | January 13 2026 08:09 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.2 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2462 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2427
348.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2426
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2297
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2398
55.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2156
29.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3024
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2304
184.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2322
72.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2133
63.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2224
9.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2929
91.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3085
237.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2746
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3100
30.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1984
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2572
81.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6251 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4866
698.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7567
45.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6376
130.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6587
151.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6819
92.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9270
45.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2870
229.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7263
225.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5069
151.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5884
24.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8529
265.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6741
518.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6630
194.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6070
60.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6849
6.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6591
208.7 Kpixels/sec |