| Upload Date | January 13 2026 07:27 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.3 |
| Model | iPad mini (7th generation) |
| Model ID | iPad16,1 |
| Motherboard | J410AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.72 GB |
| Single-Core Score | 2867 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2848
409.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2868
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2820
57.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3078
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2582
35.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3577
17.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2577
206.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2629
81.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2310
69.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2440
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3354
104.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3519
270.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3171
93.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3637
36.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2431
2.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2808
88.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7114 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6120
878.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8335
50.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7770
159.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7975
183.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7622
103.4 images/sec |
|
|
Clang
|
9584
47.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2960
237.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7900
244.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5719
171.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6225
25.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9778
304.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7843
603.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7884
231.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7590
75.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7658
7.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7650
242.2 Kpixels/sec |