| Upload Date | January 13 2026 07:17 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3347 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2634
378.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3001
18.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2996
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2829
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2986
40.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4091
20.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3123
250.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2920
90.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5205
155.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3412
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3575
111.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4177
321.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3682
108.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4146
41.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2917
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3223
102.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9216 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8198
1.15 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10539
63.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10671
218.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8815
203.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10023
136.0 images/sec |
|
|
Clang
|
12612
62.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3897
312.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9613
297.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9608
287.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8228
34.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11257
350.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9286
714.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9888
290.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10396
103.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9736
9.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9536
301.9 Kpixels/sec |