| User | jimpmx |
| Upload Date | January 13 2026 06:26 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E56 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B850-P WIFI (MS-7E56) |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5709 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5598 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3374 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3206
460.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2750
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3359
68.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3238
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3298
44.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3261
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3452
276.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3135
97.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3491
104.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4518
18.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3928
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3608
277.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3820
112.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3606
35.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2872
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3373
106.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19632 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10403
1.46 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22154
133.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14290
292.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23207
535.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26392
358.2 images/sec |
|
|
Clang
|
46970
231.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4409
353.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
45242
1.37 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11474
343.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18563
76.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21515
669.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
29075
2.24 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20738
608.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11537
114.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
56610
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19423
615.0 Kpixels/sec |