| User | serb1985 |
| Upload Date | January 13 2026 05:30 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Nitro ANV16-42 |
| Motherboard | HWK RX_SKF |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 240 w/ Radeon 760M Graphics |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4989 MHz |
| Package | Socket FP8 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2633 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2672
383.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2251
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2656
54.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2367
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2653
36.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2641
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2661
213.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2499
77.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2637
78.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3276
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3226
100.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2299
176.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2882
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3151
31.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2252
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2604
82.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10923 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7200
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12509
75.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11679
239.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12189
281.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13898
188.6 images/sec |
|
|
Clang
|
15551
76.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3406
272.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14639
453.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7639
228.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12779
52.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16000
497.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10977
844.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12016
352.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9188
91.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16602
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13158
416.6 Kpixels/sec |