| User | marcosdemoyalpz |
| Upload Date | January 13 2026 04:50 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 940XHA |
| Motherboard | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NP940XHA-KG1US |
| Power Plan | ChrisTitus - Ultimate Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 256V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4780 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.54 GB |
| Single-Core Score | 2672 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2039
292.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2339
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2831
58.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2595
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2722
36.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2670
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3010
241.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2658
82.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2633
78.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3134
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3168
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2531
194.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2865
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2782
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2340
2.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3006
95.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10788 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7039
1010.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10757
64.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13080
267.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12522
288.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12993
176.3 images/sec |
|
|
Clang
|
14121
69.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3616
289.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14288
442.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8894
266.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11699
48.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15075
469.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9231
709.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12216
358.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10669
105.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14780
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13626
431.4 Kpixels/sec |