| User | marcosdemoyalpz |
| Upload Date | January 13 2026 04:44 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 940XHA |
| Motherboard | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NP940XHA-KG1US |
| Power Plan | ChrisTitus - Ultimate Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 256V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4780 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.54 GB |
| Single-Core Score | 2635 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2384
342.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2147
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2792
57.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2591
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2670
36.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2375
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2957
236.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2634
81.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2640
79.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3105
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3067
95.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2416
185.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2848
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2778
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2295
2.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2990
94.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10395 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6703
962.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10107
60.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12201
249.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11811
272.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12608
171.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12831
63.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3632
290.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14046
435.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8790
263.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11650
48.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14422
448.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9011
692.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11826
347.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10666
105.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14234
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13146
416.2 Kpixels/sec |