| User | lenardo |
| Upload Date | January 13 2026 03:35 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone SE (3rd generation) |
| Model ID | iPhone14,6 |
| Motherboard | D49AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.79 GB |
| Single-Core Score | 2336 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2365
339.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2320
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2293
46.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2352
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2018
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3009
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2240
179.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2251
69.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1860
55.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2025
8.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2788
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2959
227.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2515
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2685
26.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1995
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2275
72.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5517 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4802
689.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4271
25.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5923
121.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6599
152.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5752
78.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8422
41.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2536
203.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6700
207.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4053
121.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5425
22.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7999
248.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6402
492.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6168
181.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5324
52.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6521
6.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5952
188.5 Kpixels/sec |