| User | lenardo |
| Upload Date | January 13 2026 03:08 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone SE (3rd generation) |
| Model ID | iPhone14,6 |
| Motherboard | D49AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.79 GB |
| Single-Core Score | 2347 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2408
345.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2350
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2327
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2355
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2021
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3018
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2235
179.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2278
70.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1923
57.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2062
8.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2812
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3013
231.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2543
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2435
24.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2000
1.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2270
71.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5251 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5096
731.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7549
45.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6206
127.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6115
141.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5827
79.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8536
42.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2280
182.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3825
118.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3307
98.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4730
19.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7480
232.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5790
445.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5590
164.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5068
50.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5925
5.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5471
173.2 Kpixels/sec |