| Upload Date | January 13 2026 02:30 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Vivobook S 14 M3407HA_D3407HA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. M3407HA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 220 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 124 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3960 MHz |
| Package | Socket FP8 |
| Codename | Hawk Point 2 |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.26 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1836 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2049
294.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1818
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1257
25.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1663
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2001
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2035
10.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1964
157.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1941
60.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1628
48.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2390
9.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2047
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1810
139.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2006
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1676
16.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1756
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1774
56.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5237 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3639
522.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6043
36.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3465
70.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6288
145.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7375
100.1 images/sec |
|
|
Clang
|
10793
53.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2435
195.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10549
326.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2885
86.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5743
23.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4399
136.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6284
483.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4311
126.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2576
25.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13426
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4883
154.6 Kpixels/sec |