| Upload Date | January 13 2026 02:11 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteBook 850 G6 |
| Motherboard | HP 8549 |
| Power Plan | HP Optimized (empfohlen) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8565U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4591 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Whiskey Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1330 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1311 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1036
148.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1468
8.85 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1455
29.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1482
34.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1150
15.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1547
7.62 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1379
110.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1296
40.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
636
19.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1897
7.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1808
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1016
78.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1366
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1520
15.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1250
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1627
51.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3231 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1703
244.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4819
29.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3110
63.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3266
75.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2984
40.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3820
18.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1598
128.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4824
149.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1316
39.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4926
20.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5227
162.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3493
268.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3994
117.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2997
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5937
5.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4249
134.5 Kpixels/sec |