| Upload Date | January 13 2026 01:39 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | alps Smartphone |
| Model ID | alps Smartphone |
| Motherboard | s300u_4m_s62p3_smartphone |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6762V/CA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 4 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.50 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.73 GB |
| Single-Core Score | 163 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
188
26.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
263
1.59 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
225
4.60 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
259
5.97 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
123
1.67 images/sec |
|
|
Clang
|
217
1.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
187
15.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
280
8.68 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
57
1.70 images/sec |
|
|
Background Blur
|
65
0.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
254
7.92 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
70
5.38 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
150
4.39 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
138
1.37 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
252
243.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
118
3.75 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 739 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
570
81.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1190
7.17 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1143
23.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1337
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
774
10.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1168
5.75 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
227
18.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1705
52.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
305
9.12 images/sec |
|
|
Background Blur
|
188
0.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1101
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
403
31.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
874
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
666
6.60 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1602
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
734
23.2 Kpixels/sec |