| Upload Date | January 13 2026 01:20 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Oppo Find X9 Pro |
| Model ID | OPPO CPH2791 |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 revision 0 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.93 GB |
| Single-Core Score | 3257 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2848
409.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3139
18.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3720
76.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3246
74.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3215
43.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3829
18.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2942
235.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3080
95.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4724
141.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3402
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3614
112.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3021
232.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3401
99.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2283
22.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2471
2.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3445
109.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9796 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7187
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11902
71.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13456
275.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9686
223.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10632
144.3 images/sec |
|
|
Clang
|
15374
75.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3303
264.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12810
396.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7379
220.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9425
39.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12570
391.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9076
697.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10385
304.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9790
97.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10460
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13066
413.7 Kpixels/sec |