| Upload Date | January 13 2026 01:20 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Zorin OS 17.3 |
| Model | Dell Inc. Precision WorkStation T5500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0CRH6C |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Xeon(R) CPU X5647 @ 2.93GHz |
| Topology | 2 Processors, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 44 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.93 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 70.74 GB |
| Single-Core Score | 510 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
771
110.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1014
6.11 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
849
17.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
849
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
212
2.87 images/sec |
|
|
Clang
|
911
4.48 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
775
62.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
793
24.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
53
1.59 images/sec |
|
|
Background Blur
|
350
1.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
653
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
682
52.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
587
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
313
3.10 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
580
561.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
290
9.18 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2940 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2637
378.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7131
43.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5141
105.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6084
140.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1444
19.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7343
36.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
885
70.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6321
195.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
350
10.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2010
8.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4086
127.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3562
273.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3349
98.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2197
21.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5841
5.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2317
73.4 Kpixels/sec |