| Upload Date | January 13 2026 01:20 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S25 |
| Model ID | samsung SM-S931N |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 3018 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2593
372.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2419
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3306
67.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3402
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2969
40.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3792
18.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2606
208.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2849
88.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3221
96.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2539
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3028
94.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3333
256.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3548
104.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3528
35.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2755
2.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2934
92.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9736 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6620
950.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10197
61.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11270
230.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11596
267.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11835
160.6 images/sec |
|
|
Clang
|
15803
77.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3013
241.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12481
386.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8300
248.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8782
36.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12321
383.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10335
794.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10652
312.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8909
88.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13391
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10760
340.7 Kpixels/sec |