| Upload Date | January 13 2026 01:20 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2425A |
| Model ID | vivo V2425A |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.93 GB |
| Single-Core Score | 2265 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2058
295.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2036
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2686
55.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2554
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2101
28.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2856
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2197
175.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2169
67.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2374
71.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2134
8.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2514
78.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2122
163.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2296
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2116
21.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1682
1.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2385
75.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6977 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4962
712.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7957
47.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9988
204.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9563
220.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7923
107.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9847
48.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2536
203.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9131
282.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5649
169.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6056
25.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8580
267.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5763
443.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7284
213.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5956
59.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7382
7.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8617
272.8 Kpixels/sec |