| Upload Date | January 13 2026 01:18 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Flow Z13 GZ301ZE_GZ301ZE |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GZ301ZE |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.70 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2211 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1983
284.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2008
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2226
45.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2130
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2174
29.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2133
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2165
173.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2179
67.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2099
62.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2670
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2681
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1993
153.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2223
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2732
27.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2162
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2362
74.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9940 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5968
857.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12049
72.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13035
266.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11841
273.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12322
167.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13602
67.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2625
210.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13827
428.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6385
191.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9321
38.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15757
490.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10465
804.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10406
305.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10226
101.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15588
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11728
371.3 Kpixels/sec |