| Upload Date | January 13 2026 01:18 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo V2419A |
| Model ID | vivo V2419A |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.99 GB |
| Single-Core Score | 1928 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1582
227.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1574
9.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2190
44.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1920
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1757
23.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2275
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1789
143.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1827
56.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2328
69.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1969
8.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2102
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1878
144.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2165
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2381
23.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1478
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2058
65.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5561 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4958
712.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6361
38.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7796
159.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7158
165.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5949
80.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8407
41.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1970
157.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6762
209.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4906
146.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4688
19.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6949
216.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3998
307.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5779
169.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5099
50.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5319
5.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6751
213.8 Kpixels/sec |